………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

بهترین خدمات در کمترین زمان و هزینه

توس سرویس مشهد

اعزام تعمیرکار در 24 ساعت / 7 روز هفته

کلیه خدمات و قطعات شامل گارانتی می‌باشد

تلفن تماس

09335899017

05138943780

شارژ کولر گازی و نکات مهم آن + خدمات تخصصی در مشهد

فهرست مطالب

شارژ کولر گازی و آنچه باید در مورد آن بدانید

 همانطور که می دانید گاز کولر گازی به خودی خود کاهش نمی یابد مگر آنکه نشتی ای در آن اتفاق افتاده باشد برای اینکه مقدار مبرد کولر گازیتان را بدانید چقدر است از یک سرویس کار متخصص کولر باید کمک بگیرید که اغلب در سرویس کولر گازی که در ابتدای فصل گرما انجام توسط می توان متوجه شوید.

چه علائمی که نشان دهنده کمبود گاز کولر گازی است؟

با روشن بودن کولر گازی و متناسب بودن کولر گازی نسبت به محیط باز هم محیط مورد نظر خنک نمی شود که این امر یکی از دلایل کم آبی و یا کم بود مبرد کولر گازی است.

دومین نشانه کم بودن گاز کولر گازی به دلیل کار کردن زیاد اسپیلت هزینه زیاد برق را شاهد خواهید بود.

شارژ کولر گازی - توس سرویس مشهد

**لطفاً برای ارتباط با تعمیرکار کولرگازی با شماره ۰۹۳۳۵۸۹۹۰۱۷ تماس بگیرین**

روند انجام شارژ گاز کولر گازی

در صورت تشخیص کم بودن گاز کولر گازی و افزودن اصولی مبرد به مخزن گاز موجب شده که عملکرد کولر گازی بهبود یافته و صحیح کار کند شارژ کولر گازی با مبرد R-22 به صورت حالت گاز است و  در مبردهای A R-410 و  R-407 C به صورت مایع می باشد. همانطور که می دانید کم شدن گاز به دلیل نشتی می باشد پس ابتدا باید نشتی را پیدا کرده و سپس گاز را افزود، اگر نشتی از پرچ ها باشد لوله باید برید شود و پرچ جدید زده شود و اگر نشتی از سوراخ بودن کندانسور یا لوله های متصل به پنل باشد باید قبل از هر کاری سوراخ و خرابی رفع شود و بعد انجام شارژ گاز را شروع کنید.

در صورت بروز نشتی در کولرگازی، شارژ گاز کولر گازی چطور انجام می شود؟

برای شروع شارژ باید شیر منیفولد برای به گیج را ببندید و شلنگ آبی رنگی که برای  فشار کم  است را به شیر گاز وصل نمایید. این رنگ شلنگ برای گاز۲۲ R- است و برای مبردهای۴۱۰ A  R- و۴۰۷ C R- از شلنگ قرمز رنگ که برای فشار زیاد است استفاده می شود که به شیر مایع وصل می شود. سپس شلنگ زرد را به قسمت وسطی در کپسول مبرد وصل کنید و شیر را باز نمایید. با شل کردن سرپیچ شلنگ زرد از سمت منیفولد گیچ ، شلنگ هواگیری می شود. برای شلنگی که به شیر سرویس  وصل شده است هواگیری انجام شود. سپس کولرگازی را روشن کنید تا کمپرسور شروع به کار کند. اگر از مبرد ۲۲ R- استفاده کنید از شیر فشار پایین و برای مبرد های دیگر از شیر فشار بالای منیفولد باید استفاده نمایید. در آخر میزان شارژ گاز را با استفاده از وسیله گیج می توانید کنترل نمایید و یا مقدار وزن مبرد را با توجه به مشخصات کتابچه راهنما محاسبه نماید. پس از بررسی های انجام گرفته، شیر های کپسول مبرد و منیفولد گیج را ببندید و کولرگازی را خاموش نمایید و شلنگ ها را از روی شیرها باز کنید. بدین صورت گاز کولر گازی شما شارژ شده است.

شارژ کولر گازی در مشهد-خدمات فنی توس سرویس مشهد

شارژ تکمیلی گاز در نصب اولیه کولر گازی

در هنگام نصب اولیه ابتدا شیر منیفولد گیج را ببندید و اگر از مبرد ۲۲ R-  استفاده می کنید، شلنگ آبی را به  فشار کم به شیر گاز متصل دهید.و اگر از مبردهای ۴۱۰ A  R- و ۴۰۷ C R-  استفاده می کنید شلنگ قرمز را به فشار بیشتر بوده و  به شیر مایع وصل نمایید. شلنگ زرد را به کپسول مبرد متصل نمایید و بعد از آن شیر را باز نمایید، با شل کردن سر پیچ، شلنگ زرد را هواگیری کنید. در کتابچه راهنمای کولرگازی،  جدول شارژ مبرد را بررسی کنید و میزان آن را بر اساس با کیلوگرم پیدا کنید. سپس کپسول را وزن کنید و با عملیات ساده ریاضی مقداری مبرد نیاز است را بدست آورید و به همان اندازه کپسول را پر از مبرد. . در آخر همانند بالا که بیان کردیم میزان شارژ گاز را با استفاده از وسیله گیج می توانید کنترل نمایید و یا مقدار وزن مبرد را با توجه به مشخصات کتابچه راهنما محاسبه نماید. پس از بررسی های انجام گرفته، شیر های کپسول مبرد و منیفولد گیج را ببندید و کولرگازی را خاموش نمایید و شلنگ ها را از روی شیرها باز کنید. بدین صورت گاز کولر گازی شما شارژ شده است.

وسایل مورد نیاز برای شارژ گاز کولر گازی یا اسپیلت

همانطور که می دانید مبرد کولر گازی، گازی سمی اتس و موجب یخ زدن پوست می شود در نتیجه قبل از استفاده از مبرد باید نکات ایمنی را رعایت کنید و تجهیزات مورد نظر را داشته باشید:

تجهیزات مورد نیاز:

 پمپ خلاء

 گیج فشار سنج منیفولد کولرگازی

 مبرد مورد نیاز

نکات ایمنی:

لباس کار مناسب

عینک کار

دستکش مناسب

شارژ کردن گاز کولر گازی-توس سرویس مشهد

 


مطالب پیشنهادی:


 

نشت گاز کولر گازی چگونه رخ می دهد؟

نقص ساختاری:

این نقص از ابتدای ساخت با کولر گازی بوده و این امر در بسیار از کولر گازی ها صادق نیست و اگر کولر گازی دارای ضمانت باشد با توجه به نوع ضمانت نامه می توانید کولر گازی را تعویض کنید و دستگاهی بدون نقص از نمایندگی تحویل بگیرید و یا اینکه نمایندگی متخصص برای تعمیر این نقص می فرستد.

 نصب نادرست:

قسمت زیادی از نصب کولر گازی شامل اتصالات پیچ ها و جوشکاری ها و خمش لوله های مسی است که  همه این قسمت ها در نشت مبرد متداول هستند. برای اینکه به این مشکل بر نخورید مهره ها و پرچ ها  و قسمت های جوشکاری شده با نوار تفلن آب بندی شود و فقط لوله های مسی را با ابزار خمش، خم کنید.

ساییدگی:

به دلیل کار کرد زیاد کولر گازی در فصل تابستان و با گذشت زمان پیچ مهره ها ضعیف شده و دچار ساییدگی می شود که در این صورت نشتی به وجود آمده و اگر به موقع کولر گازی را سرویس نمایید می توانید قبل از بروز مشکلات از سالم بودن کولر گازی خود اطمینان حاصل نمایید.

 

 


دیگران این مطالب را نیز خوانده اند:

 


۲ نظر در “شارژ کولر گازی و نکات مهم آن + خدمات تخصصی در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09335899017

×

سلام!

تیم پشتیبانی ما در تمام ساعات شبانه روز آماده مشاوره و پاسخگویی به شما هستند.

×