………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

بهترین خدمات در کمترین زمان و هزینه

توس سرویس مشهد

اعزام تعمیرکار در 24 ساعت / 7 روز هفته

کلیه خدمات و قطعات شامل گارانتی می‌باشد

تلفن تماس

09335899017

05138943780

نکات مهم برای خرید کولر گازی

فهرست مطالب

خرید کولر گازی 1
امروزه با توجه به استفاده فراوان کولر گازی نیاز به کولر گازی در هر خانه، محیط اداری و تجاری ضروری است و در ابتدا باید بدانیم که چه نوع کولر گازی برای نیاز ما مناسب است. سوال هایی که هنگام خرید کولر گازی باید پاسخ داده شود به صورت زیر بیان می کنیم:

 

جهت درخواست مشاوره و سرویس دهی اینجا کلیک کنید!

 

خرید کولر گازی 2

انواع کولرگازی

برای خرید کولر گازی مناسب ابتد باید انواع آن را بشناسیم و با توجه به مشخصه های کولر گازی ها، کولر گازی متناسب با محل مورد استفاده خود انتخاب شود.

کولرگازی پنجره ای

ساده ترین نوع کولر گازی است که در پنجره و کانال کولر نصب می شود. در هنگام خرید باید به ابعاد محل نصب کولر گازی توجه داشته باشید. این نوع کولر گازی نسبت به سایر کولر گازی های موجود مصرف انرژی بیشتری دارند و اغلب ریموت کنترل ندارند.

خرید کولر گازی 3

کولرگازی متحرک

این نوع کولر گازی به دلیل وجود چرخ قابلیت حمل و نقل را دارند و هوای گرم موتور را از طریق لوله به بیرون هدایت می کند و برای اتاق های کوچک حدودا ۲۵ متر مربع مناسب می باشد.

کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده توانایی سرمایش و گرمایش زیادی دارد و مناسب برای اتاق ها و محل ها بزرگ است این نوع کولر گازی توانایی جابجایی را ندارند.

کولر گازی اسپیلت

این نوع کولر گازی به دو قسمت تقسیم می شود یک قسمت داخل اتاق و قسمت دیگر خارج از اتاق قرار می گیرد به دلیل اینکه کمپرسور خارج از اتاق قرار دارد سرو صدای کم تری دارد و معمولا بر روی دیوار نصب می شود و چون یک قسمت کولر گازی داخل اتاق است از نظر زیبایی بسیار زیبا تراست.

 کولر گازی با پنل زیبا

برای انتخاب پنل باید حتما به زیبایی و ظاهر پنل کولر گازی توجه داشت قیمت کولر گازی با زیبایی پنل رابطه مستقیم دارد و فقط پنل کولر گازی در در اتاق  مشاهده می کنید که این اهمیت زیبایی پنل را نشان می دهد.

قدرت کولرگازی چقدر باشد

یکی از مهم ترین ویژگی های کولر گازی قدرت آن است زیرا پس از خریداری امکان تعویض آن با صرف هزینه زیادی رو برو می شوید و بهتر است قبل از انتخاب اشتباه به بررسی قدرت مورد نیاز کولر گازی با توجه به محیط مورد استفاده اقدام نمایید. بعضی از مواقع خرید یک کولر گازی با ظرفیت بالا بهتر از خرید دو کولر گازی با ظرفیت پایین تر است و بلعکس. مقدار ظرفیت و قدرت کولر گازی بر حسب سرمایش / گرمایش بر حسب زمان است و مساحت بر حسب متر مربع می باشد.

عواملی همچون میزان رفت و آمد، شرایط آب و هوا، افراد موجود در اتاق، نور گیر بودن اتاق، ارتفاع محیط، گردش هوا و .. باعث می شودند که ظرفیت مورد نیاز کولرگازی تفاوت پیدا کند که در انتخاب خرید کولر گازی باید این موارد را مد نظر قرار دهید. در زیر به بیان ظرفیت نسبت به مساحت
پرداخته می شود.

 

مساحت بر حسب متر مربع

ظرفیت برحسب ساعت

۳۰-۳۶

۱۰۰۰۰

۳۷-۴۰

۱۲۰۰۰

۶۰-۷۰

۱۶۰۰۰

۷۵-۸۰

۱۸۰۰۰

۱۱۰-۱۴۰

۲۴۰۰۰

۱۷۰-۲۰۰

۲۸۰۰۰

 

خرید کولر گازی 4

انتخاب کمپرسور کولر گازی

کمپرسور کولر گازی - خدمات توس سرویس مشهد

یکی از اجزاء مهم کولر گازی که هنگام خرید باید به آن توجه شود کمپرسور آن است که بسته به ویژگی هایشان به انواع پیستونی، روتاری، مارپیچی تقسیم می شوند؛ کمپرسور پیستونی صدای زیادی دارد و کمپرسور روتاری صدای کمتری دارد و مصرف انرژی کمتری دارد. در بین کمپرسورها کولر گازی کمپرسور مارپیچی بهترین کمپرسور کولر گازی است که بهترین  مصرف انرژی و صدای کم را دارد ولی بسیار کم مورد استفاده قرار می گیرد ولی بعد از آن کمپرسور روتاری نیز برای کولر گازی مناسب می باشد.

 

 

گولر گازی اینورتر دار خریداری کنیم یا خیر؟

اینورتر قابلیتی است که با استفاده از یک برد الکترونیکی به کمپرسور افزوده می شود با این کار زمانی که دمای کولر گازی را تنظیم کردیدم هنگام رسیدین به این دما کمپرسور خاموش نمی شود و فقط دور موتور کاهش پیدا می کند. که این امر برای کولر گازی بسیار مفید است. در زیر به تفاوت کولر گازی فاقد اینورتر با کولر گازی دارای اینورتر پرداخته شده است. در انتها این شما هستید که باید انتخاب کنید که با توجه به مزایا و معایب موجود کدام یک را انتخاب کنید.

صدای دستگاه

سرعت سرمایش / گرمایشهزینه تعمیراتمصرف انرژیقیمتنوع کولر گازی

کم تر

بیشتربیشترکم تربیشتر

دارای اینورتر

بیشترکم ترکم تربیشترکم تر

فاقد اینورتر

مصرف انرژی در کولر گازی - خدمات توس سرویس مشهد

مصرف انرژی

یکی از مهمترین فاکتورهای برای خرید کولر گازی مصرف برق یا انژری مورد نیاز آن است که پایین بودن مصرف انرژی به کمپرسور کولر، اینورتر بودن و درجه انرژی کولر گازی بستگی دارد. در زیر میزان کاهش انرژی را با متفاوت بودن مصرف انرژی بیان می کنیم.

میزان کاهش انرژی / درصد

نسبت مصرف انرژی

۱۱

A-B

19

A-C

25

A-D

32

A-E

36

A-F

40

A-G

 

 

برند های کولر گازی - خدمات توس سرویس مشهد

کدام برند کولر گازی را خریداری کنیم

امروزه بهترین و پر فروش ترین برندهای کولر گازی عبارتند از: جنرال، گری، ال جی است. برای خریداری کولر گازی پیشنهاد می کنیم که کولر گازی با گارانتی تهیه شود که مشکلاتی اعم از نبودن لوله های مسی و خالی بودن گاز خنک کننده و …. برخورد نداشته باشید.

در انتها باید یاد آوری شود که موارد فوق از جمله مهم ترین ویژگی هایی است که برای خرید کولر گازی باید در نظر بگیرید که تصمیم گیری نهایی با خودتان می باشد.

۸ نظر در “نکات مهم برای خرید کولر گازی

  1. با سلام
    مقاله بسیار محتوی و عالی است، نکات جدیدی آموزش داد. سایت خوبی دارید.
    سپاس از شما

  2. سلام،محتوای مفیدی بود،تعمیر و سرویس کولرگازیهای اینورتر رو هم در مشهد انجام میدید؟

    1. بله …تیم ما در حوزه خدمات کامل و جامع است…برای اطلاعات بیشتر با ما تماس گرفته یا در واتساپ پیام دهید.

  3. خیلی ممونم از اطلاعات مهمی که به اشتراک گذاشتید،امیدوارم بتونیم از تجربیات ارزنده شما استفاده ببریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09335899017

×

سلام!

تیم پشتیبانی ما در تمام ساعات شبانه روز آماده مشاوره و پاسخگویی به شما هستند.

×