………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

بهترین خدمات در کمترین زمان و هزینه

توس سرویس مشهد

اعزام تعمیرکار در 24 ساعت / 7 روز هفته

کلیه خدمات و قطعات شامل گارانتی می‌باشد

تلفن تماس

09335899017

05138943780

تعمیر پکیج و سرویس پکیج مشهد

فهرست مطالب

سرویس پکیج - توس سرویس مشهد

 سرویس پکیج و زمان مناسب سرویس 

برای اینکه پکیج مورد استفاده دیرتر خراب شود باید هر چند ماه یک بار سرویس پکیج انجام شود. که در این مقاله آموزش ساده صفر تا صد سرویس پکیج برایتان بیان می کنیم. سرویس پکیج باید حداقل هر ۶ ماه یک بار انجام شود؛ زیرا با کمترین کار باعث جلوگیری خرابی های بزرگ می شوید و حتما قبل از شروع فصل های سرد پکیج را سرویس کرده تا با کار کردن زیاد در این فصول به مشکلات جدی بر نخورید.

جهت درخواست مشاوره و سرویس دهی اینجا کلیک کنید!

ضرورت سرویس پکیج و روش های مختلف سرویس 

مطمئنا شنیده اید پیشگیری بهتر از درمان هست! سرویس نیز همین ویژگی پیشگیری را دارد و اگر قبل از خرابی پکیج، پکیج را سرویس کرده باشید بسیار هزینه کمتری نسبت به تعمیر پکیج دارد.

آنچه باید در مورد سرویس پکیج ایران رادیاتور در مشهد بدانید!!

با سرویس پکیج عیب آن قبل از خرابی معلوم شده  و با هزینه و زمان کمتری رفع می شود و نیاز به تعمیرات اساسی کم شده و با عیب هایی همچون: خاموش و روشن ناگهانی و گرم و سرد نشدن ناگهانی پکیج با سرویس دیرتر مواجه می شوید؛ که در نتیجه طول عمر پکیج افزایش می یابد سرویس موجب کاهش هزینه تعمیرات شده و هنگام استفاده همیشه راندمان آن زیاده بوده و بهینه کار می کند.

سرویس  به دو صورت انجام می شود: اولین روش به صورت سرویس دوره ای که تمامی قطعات وسیله یکی یکی و به صورت کامل بررسی می شود و قبل از اینکه قطعه دچار خرابی کامل شود؛ قطعات معیوب تعویض و یا تعمیر می شود.

دومین روش، سرویس دوره ای است؛ که در این روش دوبار در سال یکی قبل از فصل سرما و یکی بعد از فصل سرما صورت می پذیرد و در این سرویس قطعات به صورت کامل بررسی شده و تعمیرکار مشکلات را قبل خرابی رفع می نماید.

اقداماتی که قبل سرویس باید حتما به آن دقت کنید.

 • مرحله اول باید از قطع بودن برق پکیج اطمینان حاصل نمایید زییرا در هنگام سرویس احتمال خطر برق گرفتگی وجود دارد.
 • مرحله دوم باید از قطع بودن گاز پکیچ دقت کنید زیرا موجب خطر گاز گرفتگی هنگام تعمیرات می شود.
 • مرحله سوم قبل سرویس بعد از چک کردن دو مرحله قبل باید از خالی بودن کامل آب داخل پکیج اطمینان پیدا کنید

قطعات پکیج - خدمات فنی توس سرویس مشهد

معرفی قطعات به صورت کامل برای تعمیر پکیج

هدف ما از معرفی قطعات پکیج به صورت کامل این است که شما در هنگام تعمیر پکیج دیواری با قطعات آن آشنایی کامل را داشته باشید تا بتوانید به درستی عیب یابی پکیج دیواری را انجام دهید با ما همراه باشید.

قطعاتی که برای تعمیر پکیج باید بررسی شود به صورت زیر است:

برد پکیججرقهوریستورشیر پرکنشیر اطمینان
ترموستات دودفلوسوئیچشیر سه طرفهپمپ سیرکولاسیون

برد پکیج

برد به یک صفحه که معمولا سبز رنگ می‌باشد و تمام قطعاتی مانند آی سی، خازن، مقاومت، رگولاتور و … را روی آن وصل می‌کنند گفته می‌شود.
از مهم ترین قطعات پکیج دیواری می‌توان برد پکیج را نام برد چرا که وظیفه اصلی پکیج به عهده آن است.
وظیفه برد پکیج ایجاد ارتباط بین تمام قطعات پکیج است و همچنین مدیریت ال سی دی روی پکیج را هم به عهده دارد و با همان ال سی دی هم می‌تواند تمام ارورهای پکیج را نمایش دهد.

برد پکیج - مشهد - توس سرویس

از مجموع قطعات روی برد می‌توان فیوز (در ورودی برق قرار گرفته و اجازه اتصال کوتاه شدن در مادر برد را نمی‌دهد)، رله (به یک نوع سوئیچ الکترومکانیکی گفته می‌شود)، آی سی رگولاتور (یکی از قطعاتی می‌باشد که اجازه نمی‌دهد ولتاژ اضافی وارد مادر برد شود چرا که باعث سوختن قطعات روب آن خواهد شد)، آی سی (همین قطعه کوچک که در عکس می‌بینید آی سی است که می‌توان برنامه مربوط به پکیج را درون آن ریخت) و ترانس (ترانس هم وظیفه دارد برق ۲۲۰ ولت شهری را به ۱۸ ولت و ۹ ولت تبدیل کند) را نام برد.

خدمات تعمیر برد پکیج در مشهد

جرقه

یکی دیگر از قطعات پکیج جرقه می‌باشد که با چند برابر شدن ولتاژ وروردی قوس الکتریکی را به وجود می‌آورد و با تماس با گازی که از شعله خارج می‌شود باعث روشن شدن پکیج می‌شود.

جرقه زن پکیج - تعمیر پکیج مشهد

وریستور

به یک نوع از مقاومت‌ها گفته می‌شود که اجازه ورود ولتاژ اضافی به درون دستگاه را نمی‌دهد که باعث سوختن سایر قطعات حساس شود.

پمپ سیرکولاسیون

این نوع پمپ جهت تنظیم فشار آبگرم و گرمایش می‌باشد.
در بیشتر مواقع که فشار آب و یا گرمایش افت می‌کند این پمپ می‌تواند فشار آن را افزایش دهد.

پمپ سیرکولاسیون پکیج - تعمیرات پکیج مشهد

شیر اطمینان

این قطعه یکی از قطعات حساس به فشار و دما است.
در صورتی که آب به دمای بیش تر از حد خود برسد و یا حتی فشاری به این شیر وارد شود، شیر اطمینان باز شده و پکیج را تخلیه می‌کند.

شیر اطمینان پکیج - سرویس پکیج در مشهد

ترموستات دود

به این قطعه سنسور دود هم گفته می‌شود که به کلاهک تعدیل وصل می‌شود و زمانی که دودکش با مشکلی مواجه شود و نتواند به درستی وظیفه خود را انجام دهد این سنسور به صورت خودکار پکیج را خاموش خواهد کرد.

فلوسوئیچ

این قطعه کلید جریان هم نامیده می‌شود که در مسیر ورودی آب به شوفاژ و رادیاتور قرار می‌گیرد و توانایی قطع و وصل کردن آن به صورت جریان الکتریکی را دارد.

شیر سه طرفه

یکی از اجزای پکیج می‌باشد که وظیفه اصلی آن تغییر مسیر آب از شوفاژ به لوله‌های آب گرم مصرفی و برعکس می‌باشد.

شیر سه طرفه پکیج - بهترین سرویس کار پکسج مشهد

شیر پر کن

این نوع شیر برای پر کردن آب پکیج استفاده می‌شود که محل قرار گیری آن بین پکیج و لوله آب سرد ورودی به پکیج می‌باشد و با باز کردن این شیر پکیج تا حد مجاز پر خواهد شد.

برد پکیج - خدمات فنی توس سرویس مشهد

روند انجام تعمیر پکیج

چهار عنصر اصلی بر عملکرد صحیح پکیج آب، برق، اکسیژن و گاز می باشد که هر کدام از این چهار عنصر به درستی کار نکنند پکیج یا روشن نمی شود و یا به درستی مورد استفاده قرار نمی گیرید و باعث خرابی در این وسیله می شود.

صفر تا صد سرویس پکیج و مراحل انجام کار

در ادامه تمامی مراحل سرویس را بیان می کنیم که این امر موجب بهبود حفظ سلامت پکیج شده و سرویس هر چند وقت یکبار نیاز است. ابتدا نکات مهمی که بیان شد، قطع بودن برق و گاز و نداشتن آب را چک کرده و بعد از اطمینان از قطع بودن به سرویس می پردازیم.

۱ – بدنه پکیج را باز کرده و لوله های آب بررسی شود که نیاز به رسوب زدایی دارد یا نه؟ (بهترین خدمات رسوب گیری پکیج در مشهد) که اغلب مواقع باید جرم گیری انجام شود. در ورودی آب گرم اسید ریخته می شود و ۵ دقیقه اسیدها داخل بمانند و بعد آن داخل ورودی آب ریخته که مشاهده می کنید رسوبات در حال خروج می باشند

۲ – در این مرحله برد پکیج را بررسی می کنیم و گرد و غباری که بر روی برد قرار گرفته را با دستمال یا الکل و پنبه تمیز کرده و دقت کنید چون قطعات الکترونیکی حساس هستن این کار را با دقت و حوصله زیاد انجام دهید تا با مشکلات الکترونیکی روبه رو نشوید.

۳ – شستشوی مشعل و تمیز کردن آن مرحله دیگر است

۴ – چک کردن دود کش یکی از ضروری ترین مراحل سرویس است زیرا شاید به دلایل متعددی دود کش کاملا صدود و یا نیمه مصدود شده و تا اطمینان کامل یافتن از باز بودن دود کش دست از بررسی دود کش نکشید.

۵ – بررسی پمپ پکیج که هنگام سرویس باید با استفاده از آچار آلن باز شده و پره های آن تمیز شود.

۶ – در این مرحله سیستم جرقه زنی را با استفاده از سمباده و دستمال تمیز کنید

۷ – اطمینان حاصل کنید که سایر قطعات شکل ظاهریشان عوض نشده باشد در صورت عوض شدن شکل ظاهری ان قطعه را بررسی کنید و در صورت لزوم ان را تعویض نمایید.

۸ – پس از بررسی تمامی قطعات و بستن بنده و اتصالات پکیج شیر برق و گاز و آب پکیج را باز کرده و بررسی کنید که جایی نشتی نداشته و آنها را تنظیم نمایید.

۹ – در اخر پکیج را هواگیری کنید که به این صورت است ابتدا آب را باز کرده و دریچه آخرین شوفاژ را باز کرده و زیر ان سطلی قرار دهید که اب خروج پیدا کند ابتدا اب بریده بریده به طوری که انگار بین آب هوا هست مشاهده می کنید و بعد از گذشت چند دقیقه اب به صورت خطی خروج پیدا می کنید که نشان می دهد هواگیری پکیج انجام شده است. در آخر اگر با خواندن مقاله خودتان نتوانستید سرویس را انجام دهید حتما از سرویس کار پکیج استفاده نمایید.

تعمیرات پکیج - خدمات فنی توس سرویس مشهد

پکیج یکی از وسایل گرمایشی است که بجای موتورخانه ها به دلیل نصب، تعمیر و سرویس سریع و آسان استفاده می شود. پکیج در دو حالت می تواند قرار بگیرد یک حالت شبیه به آبگرمکن عمل می کند که در فصل تابستان مورد استفاده قرار می گیرد و دیگری در حالت شبیه به شوفاژ و فن کوئل عمل می کند که در فصل زمستان مورد استفاده قرار می گیرید. ر تابستان زمانی که آب را باز می‌کنید پکیج روشن می‌شود و عملکردی شبیه به آبگرمکن دیواری دارد و اما در زمستان به دلیل اینکه باید گرمای شوفاژها، فن کوئل‌ها و … را تامین کند کاملا متفاوت است و می‌توان گفت که همیشه روشن است.که این امر نشان دهنده روشن بودن همیشه پکیج  بوده و نیاز به تعمیرات این وسیله کاربردی ضروری است در این مقاله به نحوه تعمیر پکیج پرداخته می شود.

مشکلات رایج پکیج

در صورت کار کردن پکیج ولی باز هم رادیاتور و شوفاژ گرم نمی کند

مواقعی که با این مشکل روبرو می شوید ابتدا ورودی شوفاژها را چک کنید که رسوب نگرفته باشد و بعد از آن امکان خرابی شیر سه طرفه وجود دارد و یا ترمستات تعویض شود این مشکل رفع می شود.

سرو صدای زیاد پکیج

سرو صدای زیاد پکیج نشان دهنده هوا در پکیج است که با هواگیری پکیج می توان این مشکل را رفع نمایید.

سرو صدای زیاد پکیج - خدمات توس سرویس مشهد

مشکلات روشن شدن پکیج

در بسیاری از موارد فاصله بین جرقه و شعله زیاد است و باید این فاصله را کم کنید و یا اینکه جرقه سوخته و نیاز به تعویض آن است.

داغ کردن بیش از اندازه پکیج - خدمات فنی توس سرویس مشهد

بیش از انداز داغ شدن پکیج

در این مورد ترموستات دچار مشکل شده و تعریفی از دما ندارد و با تعویض ترموستات پکیج تعمیر می شود.

در صورت خرابی پکیج چه کنیم ؟

در صورتی که پکیج دیواری منزل شما خراب شده است به نکات زیر دقت کنید چون ممکن است مشکل جزئی بوده و خودتان توانایی تعمیر پکیج دیواری را داشته باشید :

فشار بار پکیج را چک کنید و اگر مشاهده کردید عقربه بار پکیج کمتر از یک می‌باشد بوسیله شیر پرکن که در همه پکیج ها در قسمت زیرین دستگاه نصب شده است (برای مشاهده شیر پرکن باید خم شوید و زیر پکیج را ببینید) این شیر به صورت گِرد و به رنگ مشکی یا آبی میباشد. آن را باز کنید تا عقربه بار روی ۱/۵ بیاد و سپس ببندید.
مطمئن شوید شیر ورودی گاز و همچنین کلیه شیرهای زیر پکیج در وضعیت باز قرار دارند (دسته شیر باید در امتداد شیر باشد)
پریز برق ورودی را با فازمتر چک کنید برق داشته باشد.
در زمستان از باز بودن شیرهای بالا و پایین رادیاتور ها اطمینان حاصل کنید.
اگر پکیج در بالکن نصب می‌باشد یک بار دودکش را از روی پکیج بردارید و ریست کنید.
دریچه های پلاستیکی اطراف دودکش را باز کنید.
اگر با باز کردن شیر پرکن عقربه فشار بار هیچ تغییری نکرد به طور قطع نافی پرکن رسوب گرفته که به این صورت میتونید مشکل را برطرف کنید : ابتدا شیر ورودی آب سرد را ببندید؛ سپس با استفاده از یک آچار تخت شماره ۱۳ یا ۱۴ اقدام به باز کردن شیر پرکن نمایید و با یک سیم مفتول سوراخ نافی شیر پرکن را خالی از رسوب کنید و پرکن را ببندید.
در صورتی که پکیج نشتی زیاد داشت کلیه شیرهای زیر پکیج را ببندید و پکیج را از برق بکشید و با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

هزینه سرویس پکیج در مشهد

لازم به ذکر است که هزینه سرویس پکیج با توجه به اینکه هر تعمیرکاری با روش خود سرویس پکیج را انجام می‌دهد متفاوت است، برخی از تعمیرکاران به شستشوی مبدل ثانویه و انجام تنظیمات ابتدایی پکیج که نهایتا نیم ساعت وقت صرف می‌کنند اعلام می‌کنند سرویس کامل انجام شده، ولی در صورتی که معنای حقیقی سرویس کامل پکیج به باز کردن تک تک قطعات و لوله و اتصالات پکیج به طوری که فقط شاسی پکیج روی دیوار باشد و شستشو، تعمیر و سرویس تک تک قطعات پکیج به صورت جداگانه و جمع کردن آن با روش و تنظیمات کارخانه گفته می‌شود. مسلما از دید ما یک پکیج دیواری کارکرده پس از انجام سرویس کامل با یک پکیج نو هیچ تفاوتی ندارد.

توصیه کاربردی درباره ی پکیج 

شاید شما در امور فنی تسط و تبحر زیادی داشته باشید ولی از پکیج هیچ چیزی ندانید و اقدام به تعمیر  و سرویس آن نمایید ابتدا پیشنهاد می شود مقاله را کاملا مطالعه کرده و سپس اقدام به سرویس نمایید؛ ولی در بحث تمیر به دلیل وجود لوازم حساس الکترونیکی پیشنهاد می شود خودتان تعمیرات پکیج را انجام ندهید؛ زیرا با کوچکترین اشتباه شاید موجب خرابی کلی پکیج و یا خسارات فراوان مالی برای شما را به ارمغان بیاورد و در بحث تعمیرات حتما از سرویس کار پکیج استفاده نمایید.

در این مقاله به بررسی کامل سرویس پرداخته ایم و زمان مناسب و روش های سرویس را نیز بیان کردیم و به اهمیت آن پرداخته ایم که به کاهش هزینه های تعمیرات، بازدهی بالا و عملکرد مناسب و همیشگی پکیج اشاره شده است در ادامه سرویس را به صورت صفر تا صد بیان شده است تا خودتان مستقل و بدون نیاز به سرویس کار بتوانید پکیج خود را سرویس نمایید و در آخر پیشنهاد دادیم که از سرویس کار به دلیل تجربه فراوان استفاده نکنید.

 


دیگران این مطالب را نیز خوانده اند:


 

۱۰ نظر در “تعمیر پکیج و سرویس پکیج مشهد

 1. سلام. ممنون بابت محتوا خوبتون. یه چند روزی هستش پکیج صدا میده. مشکل مر بوط به چه قسمتی میشه و باید چکار کرد؟

  1. صدای پکیج میتونه از پمپ باشه یعنی روتور لق شده و هنگام کار صدا میدهد.
   اگر آب گردش نداشته باشه در مدار نیز آب به دمای جوش میرسد و سر و صدا از پکیج را خواهیم داشت.این عدم گردش آب نیز میتواند از خرابی پمپ، رسوب مبدل یا بسته بودن شیر های مسیر رفت و برگشت باشد.
   یک علت صدا پکیج میتونه از خرابی مبدل حرارتی دستگاه باشد که باید عوض شود.
   چنانچه دستگاه فندار باشد،خرابی بلبرینگ های فن نیز باعث ایجاد صدا میشوند.

  1. از باز بودن شیر های رادیاتورها مطمئن شوید.
   چنانچه فلوسوئیچ یا فلورگلاتور خراب شده باشند باعث میشوند دستگاه فقط در حالت تامین آب گرم مصرفی کار کند و رادیاتورها را گرم نکند.
   صافی مسیر برگشت از رادیاتورها کثیف است.

  1. علت ها :
   تنظیم نبودن شلله
   از دقت اعتادن سنسور
   رسوب گرفتن مبدل صفحه ای
   خرابی شیر سه راهه
   خراب بودن فلوسوییچ یا فلومتر
   دودکش نامناسب
   اشکال در لوله کشی آب مصرفی ساختمان
   دبی و سردی بیش از حد آب سرد ورودی
   خرابی پتاسیومتر آب مصرفی
   خرابی سوپاپ بای پس در نوع دو مبدله
   اشکال در پمپ در نوع دومبدله
   خرابی برد کنترل

 2. سلام،چرا آب گرمو که باز میکنم مکررا آب گرم و سرد میشه و زیر دوش حموم خیلی آزار دهندس،پکیج تنظیمات خاصی داره که من بلد نیستم یا ایراد داره؟

  1. سلام ممکنه شعله پکیجتون نیاز به تنظیم داشته باشه که به عهده سرویسکار است و علاوه بر اون موارد زیر میتونن باعث سرد و گرم شدن آب بشن:
   خرابی سنسور های دما
   استفاده همزمان از چند شیر آب گرم
   استفاده از پمپ فشار نامناسب آب یا معیوب بودن سیستم پمپ آب ساختمان
   خرابی شیر سه راهه در پکیج های دومبدل
   کم بودن فشار آب ساختمان
   رسوب داشتن مبدل صفحه ای

 3. سلام،من خودم سرویسکار پکیجم توی مشهد ،دستگاه پکیج روشنه ولی آب شیر اصلا گرم هم نمیشه چه برسه به داغ شدن

  1. سلام،خدا قوت،اول چک کنین که فلومتر،میکروسوئیچ یا فلوسوئیچ رو دستگاهتون باز شدن آب گرمو تشخیص میده یا نه،اگه دستگاه تشخیص نمیده ایراد از تشخیص دهنده است(در بعضی موارد مخصوصا ساختمان اگه تازه سازه حتما چک کنین که جایی اب سرد و گرم کوپل نشده باشن)،اگه دستگاه باز شدن آب گرمو تشخیص میده و شعله روشن میشه از سالم بودن شیر سه راهه پکیج مطمئن بشین،
   اگه تمام موارد فوق و چک کردین و همه چیز سالم بود دبی آب ورودی به دستگاه و شعله رو تنظیم کنین.
   امیدوارم مواردی که عرض کردم مفید واقع شده باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09335899017

×

سلام!

تیم پشتیبانی ما در تمام ساعات شبانه روز آماده مشاوره و پاسخگویی به شما هستند.

×