پکیج

لوله کشی فاضلاب

کولر گازی

لوله کشی آب

سرویس داکت اسپیلت

لوله کشی شوفاژ و رادیاتور

آبگرمکن

سرویس پمپ آب

لوله کشی گاز

نصب شیرآلات

نصب رادیاتور

وصل اگو

رفع آبریز کولر گازی مشهد – تعمیرات تخصصی کولر گازی در مشهد

فهرست مطالب

رفع آبریزی انواع کولرگازی 

مواقعی که دچار همچین مشکلی می شوید دیگر نمی توانید از کولر گازی به دلایل خسارات و خرابی کچ، رنگ و کاغذ دیواری و ….. استفاده نمایید و باید هر چه سریع تر اقدام به رفع این مشکل کنید در اینجا ما دلایل نشت آب در کولر گازی و نحوه رفع آن را برایتان بیان کرده ایم ولی باز هم پیشنهاد می کنیم که اگر خودتان نتوانسیتد آبریزی کولر گازی را تعمیر کنید از سرویس کار متخصص کولر گازی کمک بگیرید.

 

جهت درخواست مشاوره و سرویس دهی اینجا کلیک کنید!

 

آبریزی کولر گازی از کدام قسمت کولرگازی است و چگونه رفع می‌شود؟

بسیاری از مردم از آبریزی پنل کولر گازی ها  متعجب هستن که چرا؟ مگر کولر گازی با آب کار می کند!! در پاسخ باید گفت که کولر گازی از چرخه ی تبدیل گاز به مایع و مایع به گاز محیط پیرامون خود را خنک می کند. و رطوبت موجود در هوا را در خود نگه می دارد و یا قسمت های سرد کننده کولر گازی گرمای محیط را گرفته و هوای سرد را تحویل می دهد و لوله های آب کولر گازی در بازگشت دمای پایین تری دارد تا رطوبت محیط را دفع نماید در این صورت بخارهای آب داخل لوله ها جمع شده و موجب شده کولر گازی آبریزی داشته باشد. با این حال این روند روند طبیعی کار کولر گازی است و باز هم نباید کولر گازی ابریزی داشته باشد مگر خرابی در موارد زیر باشد:

مسیر تخلیه آب در کولر گازی پر و یا مسدود شده باشد

مسدود شدن مسیر تخلیه آب موجب شده که اب موجود در سینی به لوله تخلیه نرسد و در نتیجه آب داخل کولر گازی بماند و سینی پر از آب شده که به مرور زمان با افزایش اب در سینی ابریزی کولر گازی شروع می شود. برای رفع این مشکل می توانید هر چند ماه یک بار داخل مسیر تخلیه آب کولر گازی سرکه بریزید تا مسیر همیشه باز باشد ولی بهترین است که به طور منظم سرویس کولر گازی را توصت سرویس کار کولر گازی انجام داده تا همیشه سالم باشد.

چکه کردن کولر گازی - توس سرویس مشهد

معیوب بودن سینی

در بعضی از مواقع مشکل ابریزی از سینی جمع کننده آب است که به علت وجود ترک و یا شکستکی در سینی بوده است در این حالت ابتدا کولر گازی را خاموش کرده و سپس مسیر تخلیه را چک نمایید و در صورت که مسیر مشکلی نداشت دنبال شکستگی و یا ترک در سینی باشد.

گرفتگی فیلتر هوا

در صورتی که فیلترهای هوا موجب گرفتگی کولر گازی شده باشند در این حالت لوله های کولر گازی موجود در تهویه هوا یخ می زند که اگر این گرفتگی نباشد تهویه هوا به درستی صورت می پذیرد هنگامی که یخ های موجود در لوله ها اب شود آبریزی کولر گازی رخ می دهد که برای رفع این مشکل فیلترهای هوا را چک کنید و تمیز کنید و اطمینان حاصل نمایید که درست کار می کند و اگر باز هم آبریزی از پنل کولر گازی دارید احتمال زیاد هوا داخل لوله ها گیر کرده و یا موتور خشک کننده معیوب است که برای رفع این مشکل پیشنهاد می کنیم که از سرویس کار کولر گازی کمک بگیرید. در نظر داشته باشید که ماه یک باز فیلترهای کولر گازی را بررسی کنید و معمولا هر سه ماه یک بار فیلترها را عوض کنید.

 


مطالب پیشنهادی:


 

کم بودن گاز کولر کازی

اگر گازی کولر گازی کم باشد لوله های تهویه هوا یخ می زنند که در نتیجه با ذوب شدن آب داخل سینی می ریزد و با زیاد بود ن اب موجب ابریزی کولر گازی می شود که برای این کار پیشنهاد می کنیم از سرویس کار کولر گازی برای انجام افزایش گاز مبرد استفاده نمایید.

عایق کاری نکردن لوله های کولر گازی

در این مورد وجود رطوبت اطراف خروجی هوا و لوله ها باید به در ستی و دقت عایق کاری شود چرا که عدم انجام صحیح عایق کاری در هنگام نصب موجب نشتی و ابریزی کولر گازی می شود.

آبریزی کولر گازی- توس سرویس مشهد

روش رفع آبریز کولر گازی در منزل

با پیدا کردن مشکل آبریزی کولر گازی با روند زیر متوانید ابریزی کولر گازی را تعمیر نمایید.

لوازم برای تعمیر آبریزی کولر گازی

انواع پیچ گوشتی ها

چسب مخصوص

ظرف برای آب کولر گازی

ابتدا قاب و بدنه کولر گازی را با استفاده از پیچ گوشتی جدا کرده سپس پیچ های دو طرف کولر گازی را که زیر ان قرار دارد با پیچ گوشتی باز نمایید. و دقت نمایید این کار کار دشواری هست و اگر نمی توانید از سرویس کار کولر گازی کمک بخواهید سپس پیچ های سینی کولر گازی را باز کرده و سینی را جدا کنید بعد از آن لوله ها را بیرون کشیده و اب داخلشان را خالی کنید. سپس اطمینان حاصل کنید که داخل لوله ها آب وجو نداشته باشد و لوله ها را با چسب به هم محکم وصل نمایید، فیلتر های هوار را تمیز کرده و یا تویض نمایید و در پایان تمام قطعات را در محل خود قرار داده و کولر گازی را ببندید.

رفع آبریز کولر گازی مشهد - توس سرویس مشهد

سخن آخر

چون آبریزی کولر گازی موردی رایج و حیاتی برای کولر گازی است بهتر است قبل از مواجه با این مشکل سرویس کولر گازی را به صورت منظم و دوره ای انجام دهید و برای این کار از سرویس کار کولر گازی متخصص استفاده نمایید تا با کمترین هزینه و با بهترین کیفیت کولر گازیتان تعمیر شود.

 


دیگران این مطالب را نیز خوانده اند:


 

صفحات مفید
 • لوله کشی گاز
 • لوله کشی فاضلاب
 • سرویس داکت اسپلیت
 • سرویس پمپ
 • نصب شیرآلات
 • نصب رادیاتور
 • لوله کشی آب
 • لوله کشی شوفاژ و رادیاتور
 • وصل اگو
 • پکیج
 • آبگرمکن
 • کولرگازی

۴ نظر در “رفع آبریز کولر گازی مشهد – تعمیرات تخصصی کولر گازی در مشهد

 1. این در مورد کولر گازی Lg صدق میکنه یا هر کولر گازی توضیحات خودشو داره؟

  1. توضیحات کلی در مورد ابریزی کولر گازی یکی هستش ولی طبیعتا در جزئیات با هم فرق دارند.

  1. مسیر شلنگ درین را چک کنید که گرفتگی یا تا خوردگی نداشته باشد.انتهای شلنگ درین داخل آب نباشد( اگر سطل یا ظرف زیر آن قرار دارد و پر شده است آن را خالی کنید)
   سینی درین داخل پنل را چک کنید که کثیفی و گرفتگی نداشته باشد.
   از تراز بودن سینی درین مطمئن شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09335899017

×

سلام!

تیم پشتیبانی ما در تمام ساعات شبانه روز آماده مشاوره و پاسخگویی به شما هستند.

×