محل نصب داخلی کولر گازی ها - خدمات توس سرویس مشهد
16 اسفند

محل نصب کولر گازی ها - خدمات توس سرویس مشهد

پس از انتخاب مدل کولر گازی نوبت به انتخاب بهترین محل نصب کولر گازی است که بهترین محل برای نصب باید ویژگی های داشته باشد که اسپلیت در مناسب ترن مکان بوده تا گردش هوای خنک به خوبی در محیط انتقال پیدا کند و اگر در جای مناسب قرار نگرفته باشد گردش هوا سرد بخوبی صورت نگرفته و موجب کاهش طول عمر کولر گازی و بهینه تر کار نکردن کولر گازی شده برای اینکه طول عمر کولر گازی افزایش یابد و همچنین بهینه کار کند باید بهترین مکان را برای نصب انتخاب کنید و وصل نمایید.در نتیجه می توان بگوییم پس از انتخاب مدل کولر گازی ضروری ترین و حساس ترین کار انتخاب محل نصب به دلایلی که بیان کرده ام است. در این مقاله به بررسی محل نصب کولر گازی می پردازیم، کولرگازی برای نصب دارای  دو بخش داخلی و خارجی (کندانسور) است که در این مقاله به انتخاب بهترین محل نصب اشاره می شود اگه خودتان نتوانستید نصب کنید پیشنهاد می شود که از سرویس کار کولر گازی برای انجام این کار کمک بگیرید.

 

جهت درخواست مشاوره و سرویس دهی اینجا کلیک کنید!

 

انتخاب محل نصب کولر گازی باید به عوامل زیر دقت کنید:

ایتم های زیادی وجود دارد که هنگام نصب کولر گازی باید رعایت شود عبارت است از: ابعاد و اندازه کولر گازی، نوع و طراحی ساختمان، محیط نصب از نظر نور گیری و جذب گرما که در اول بهترین مکان را انتخاب کرده و به دلیل وجود قطعات تشکیل دهنده کولر گازی و پنل خارجی و داخلی و بهترین مکان برای نصب ان ها نقش ضروری در تعیین بهترین محل نصب دارد و همچنین بهترین مکان نصب کمپرسور و کندانسور کولر گازی موجب افزایش عملکرد و عمر کولر گازی می شود در ادامه به بررسی عوامل انتخاب محل نصب کولر گازی می پردازیم.

در دسترس بودن کولر گازی به منظور سرویس راحت

کولر گازی طوری باید نصب شود که برای سرویس های دوره ای به جهت بهتر کار کردن آسان باشد و نیاز به هزینه زیاد برای بالابر را نداشته باشد زیرا بعضی از مواقع با کوچک ترین سرویس کولر گازی بهینه کار می کند. در نتیجه با در نظر گرفته مکان مناسب پنل داخلی می توانید راندمان و طول عمر کولر گازی را افزایش دهید با بررسی های انجام شده درباره پنل داخلی حدودا ارتفاع ۲ متر ۳۰ سانتی متر از سطح زمین و ۲۰ سانتی متر از سقف و دو طرف کولر گازی حداقل ۱۰ سانتی متر خالی باشد تا در مکان مناسب قرار گرفته باشد و پنل خارجی اغلب در بالکن یا دیوار چسبیده به پنل داخلی و یا نزیدک به آن نصب می شود ولی در بعضی از مواقع به دلیل نبودن بالکن یا پا گرد مجبور به نصب در پشت بام می شویم ولی این آخرین پیشنهادمان می باشد چون راندمان کولر گازی به دلیل عدم وجود مکان مناسب برای نصب پنل مجبور به این کار شده ایم ولی بازهم می توانیم نزدیک ترین مکان به پنل داخلی نصب شود تا کولر گازی بهتر کار کند.

ارتفاع محل نصب کولر گازی - خدمات فنی توس سرویس مشهد

تراز بودن محل نصب پنل داخلی کولر گازی

تراز نصب شدن کولر گازی برای گرمایش و سرمایش بسیار با اهمیت است و اگر کولر گازی تراز نباشد مشکلاتی از قبیل؛ گاز مبرد به درستی گردش نمی کند لرزش، سرو صدا، نشتی آب و آسیب دیدن فن کولر گازی می شود و تراز بودن کولر گازی گردش هوا را بهتر می کند که باید حتما به تراز بودن مکان نصب کولر گازی دقت شود. و همچنین پنل داخلی سعی شود که نزدیک اتاق خواب نبوده تا سرو صدا موجب اذیت شدن در هنگام خواب نشود همانطور که ذکر کردیم پنل داخلی کولر گازی حدودا ۲۰ سانتی متر پایین تر از سقف و ۲۳۰ سانتی متر بالاتر از کف زمین است و پیشنهاد می شود از متخصص سرویس کار گولر گازی برای نصب اصولی و دقیق استفاده شود. دقت کنید که پنل نزیدک دیگر وسایل سرمایشی نصب نشود و نصب نزیدک دستگاه هایی که ارتعاش بالادارد نیز برای پنل کولر گازی مضر هست. اگر پنل در مکان درست نصب شود موجوب بهبود در راندمان، طول عمر بیشتر کولر گازی و از همه مهمتر توزیع مناسب هوای سرد در فضای مورد استفاده که آسایش و راحتی را برایتان به ارمغان می آورد

محل در بیرون - خدمات توس سرویس مشهد

محل نصب پنل خارجی کولر گازی

پنل خارجی باید در مکانی قرار بگیرید که در معرض نور مستقیم خورشید نباشد که این امر موجب بهبود مصرف برق و بهینه کار کردن کولر گازی می شود. بهترین مکان برای پنل خارجی کولر گازی تراس یا حیاط خلوت منازل و در صورت نداشتن  جا بر روی پشت بام و زیر سقف خانه ها نیز می توانید استفاده کنید و هرگز در محیط بسته نسب نشود. همین طور که در شکل معلوم است دقت شود که پنل با دیواره ها حدودا ۳۰ سانتی متر فاصله داشته باشند و از جلو ۷۰ سانتی متر و از کنار ۶۰ سانتی متر فضا داشته باشد تا اکسیژن مورد نیازش تامین شود.

محل نصب کولر گازی - توس سرویس مشهد

بهترین محل برای نصب کمپرسور کولر گازی

پیشنهاد می کنیم که کمپرسور را در محل باز و فضای ازاد نصب کرده اگر در مکان مناسب قرار نگیریدموجب کاهش عملکرد کولر گازی شده و عمر دستگاه کم می شود و همچنین مصرف برق افزایش فراوانی پیدا می کند که باید قبض برق سرسام آوری را باید بپردازید.

بهترین محل برای نصب کندانسور کولر گازی

وظیفه کندانسور هوای مورد نیاز برای باد سرد را در اختیار کولر گازی قرار می دهد در نتیجه مکان نصب این وسیله که خنک بوده و دور از نور مستقیم آفتاب باشد بسیار ضروری است اگر مکان مناسب برای کندانسور انتخاب نشود خرابی هایی در قطعات و اختلات در هواسازی به وجود می آید و اگر مکان مناسب انتخاب شود باعث کاهش مصرف برق شده و هوای سرد و مطبوعی را استفاده می کنید.

نکات مهم  نصب کولر گازی با هدف کاهش انرژی

 

پنل داخلی و خارجی محکم نصب شود تا بهینه تر کار کنند.

موقع نصب کولر گازی مواظب باشد که داخل  لوله ها کولر گازی را آشغال و خاک نگیرد زیرا باعث خرابی کمپرسور می شود.

عایق یندی لوله ها باعث افزایش طول عمر و مصرف بهینه کولرگازی می شود.

دقت در سیم کشی کولر گازی داشته باشید تا با مشکلات الکترونیکی برد کولر گازی بر نخورید.

در لوله کشی کولر گازی حتما دقت داشته باشید و بیش از حد استاندارد لوله کشی انجام نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام!

تیم پشتیبانی ما در تمام ساعات شبانه روز آماده مشاوره و پاسخگویی به شما هستند.

×