………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

بهترین خدمات در کمترین زمان و هزینه

توس سرویس مشهد

اعزام تعمیرکار در 24 ساعت / 7 روز هفته

کلیه خدمات و قطعات شامل گارانتی می‌باشد

تلفن تماس

09335899017

05138943780

تعمیر کولر گازی و اسپیلت در مشهد | نصاب و سرویسکار کولر گازی و نصب اسپلیت

فهرست مطالب

نصب کولر گازی مشهد | نحوه انتخاب بهترین محل نصب کولرگازی

پس از انتخاب مدل کولر گازی، نوبت به انتخاب بهترین محل برای نصب کولر گازی است. برای اینکه عمر کولر گازی افزایش پیدا کند و همچنین بهینه کار کند باید بهترین مکان را با برای نصب آن انتخاب کنیم. ذکر این نکته هم خالی ار لطف نیست که محل مناسب برای کولر گازی در شهر ها با اقلیم های مختلف هم می تواند تغییر کند و تاثیر زیادی داشته باشد. به طور مثال نصب کولر گازی در مشهد با اهواز یا  زاهدان شاید تفاوت داشته باشد.

اگر کولر گازی در محل مناسب خود نصب نشود، گردش هوای خنک به خوبی در محیط صورت نمی گیرد و موجب کاهش طول عمر کولر گازی و بهینه کار نکردن کولر گازی می شود. در نتیجه می توان بگوییم پس از انتخاب مدل کولر گازی ضروری ترین و حساس ترین کار انتخاب محل نصب آن، به دلایلی که بیان کردیم است.

** لطفاً برای ارتباط با تعمیرکار کولرگازی با شماره ۰۹۳۳۵۸۹۹۰۱۷ تماس بگیرین **

آبریزی کولر گازی- نصب کولر کولر گازی - خدمات فنی توس سرویس مشهد

در این مقاله به بررسی محل نصب کولر گازی می پردازیم، کولرگازی برای نصب دارای  دو بخش داخلی و خارجی (کندانسور) است.  در این مقاله به ویژگی های بهترین محل نصب اشاره می شود، اگه خودتان نتوانستید کولر گازی را نصب کنید پیشنهاد می شود که از سرویس کار کولر گازی برای انجام این کار کمک بگیرید.

انتخاب بهترین محل برا ی نصب کولر گازی

مواردی که هنگام نصب کولر گازی باید به آن توجه شود، عبارت است از: ابعاد و اندازه کولر گازی، نوع و طراحی ساختمان، محیط نصب از نظر نور گیری و جذب گرما

پیدا کردن بهترین مکان برای نصب نصب کمپرسور و کندانسور کولر گازی موجب افزایش عملکرد و عمر کولر گازی می شود در ادامه به بررسی عوامل انتخاب محل نصب کولر گازی می پردازیم.

در دسترس بودن کولر گازی به منظور سرویس راحت

کولر گازی در محلی باید نصب شود که در سرویس های دوره ای جهت بهتر کار کردن آن، برای تعمیرکار قابل دسترسی باشد و نیاز نباشد در هر دوره، برای سرویس کردن کولر هزینه زیادی را برای بالابر صرف کنیم. زیرا بعضی از مواقع با کوچک ترین سرویس کولر گازی بهینه کار می کند.

در نتیجه با در نظر گرفتن مکان مناسب پنل داخلی می توانید راندمان و طول عمر کولر گازی را افزایش دهید. با بررسی های انجام شده درباره پنل داخلی حدودا ارتفاع ۲ متر ۳۰ سانتی متر از سطح زمین و ۲۰ سانتی متر از سقف و دو طرف کولر گازی حداقل ۱۰ سانتی متر خالی باشد، تا در مکان مناسب قرار گرفته باشد.

پنل خارجی اغلب در بالکن یا دیوار چسبیده به پنل داخلی و یا نزدیک به آن نصب می شود، در بعضی از مواقع به دلیل نبودن بالکن یا پا گرد مجبور به نصب در پشت بام می شویم ولی این آخرین پیشنهادمان می باشد؛ چون راندمان کولر گازی پایین می آید و بهینه کار نمی کند ولی به دلیل عدم وجود مکان مناسب برای نصب پنل مجبور به این کار شده ایم، اما بازهم می توانیم نزدیک ترین مکان به پنل داخلی نصب شود تا کولر گازی بهتر کار کند.

 

ارتفاع محل نصب کولر گازی - خدمات فنی توس سرویس مشهد

** لطفاً برای ارتباط با تعمیرکار کولرگازی با شماره ۰۹۳۳۵۸۹۹۰۱۷ تماس بگیرین **

 

 تراز بودن محل نصب پنل داخلی کولر گازی

تراز نصب شدن کولر گازی برای گرمایش و سرمایش بسیار حائز اهمیت است و اگر کولر گازی تراز نباشد مشکلاتی از قبیل: گاز به درستی گردش نمی کند، لرزش، سرو صدا، آسیب دیدن فن کولر گازی و نشتی آب بوجود می آید. تراز بودن کولر گازی گردش هوا را بهتر می کند در نتیجه باید حتما به تراز بودن مکان نصب کولر گازی دقت شود.

همچنین بهتر است پنل داخلی نزدیک اتاق خواب نباشد تا سر و صدا آن موجب اذیت شدن شما در هنگام خواب نشود. همانطور که ذکر کردیم پنل داخلی کولر گازی حدودا ۲۰ سانتی متر پایین تر از سقف و ۲۳۰ سانتی متر بالاتر از کف زمین است و پیشنهاد می شود از متخصص سرویس کار گولر گازی برای نصب اصولی و دقیق استفاده شود.

دقت کنید که پنل نباید نزدیک دیگر وسایل سرمایشی و دستگاه هایی که ارتعاش بالا دارند نصب شود زیرا برای پنل کولر گازی مضر می باشد. اگر پنل در مکان درست نصب شود موجب: بهبود در راندمان، طول عمر بیشتر و از همه مهم تر توزیع مناسب هوای سرد در فضای مورد استفاده می شود که آسایش و راحتی را برایتان به ارمغان می آورد.

محل در بیرون - خدمات توس سرویس مشهد

محل نصب پنل خارجی کولر گازی

پنل خارجی باید در مکانی قرار بگیرید که در معرض نور مستقیم خورشید نباشد. این امر موجب بهبود مصرف برق و بهینه کار کردن کولر گازی می شود. بهترین مکان برای پنل خارجی کولر گازی تراس یا حیاط خلوت منازل و در صورت نداشتن مکان مناسب، بر روی پشت بام و زیر سقف خانه ها نیز می تواند قرار گیرد.

توجه کنید که پنل خارجی کولر گازی هرگز نباید در محیط بسته نصب شود. همین طور که در شکل معلوم است دقت شود که پنل با دیواره ها حدودا ۳۰ سانتی متر فاصله داشته باشند و از جلو ۷۰ سانتی متر و از کنار ۶۰ سانتی متر فضا داشته باشد تا اکسیژن مورد نیازش تامین شود.

محل نصب کولر گازی - توس سرویس مشهد

بهترین محل برای نصب کمپرسور کولر گازی

پیشنهاد می کنیم که کمپرسور را در محل باز و فضای ازاد نصب کرده، اگر در مکان مناسب قرار نگیرید موجب کاهش عملکرد کولر گازی شده و عمر دستگاه کم می شود و همچنین مصرف برق افزایش فراوانی پیدا می کند و در انتها شما مجبور می شوید قبض برق سرسام آوری را بپردازید.

 

بهترین محل برای نصب کندانسور کولر گازی

وظیفه کندانسور این است که، هوای مورد نیاز برای باد سرد را در اختیار کولر گازی قرار دهد. در نتیجه مکان نصب این وسیله که خنک کنند است باید دور از نور مستقیم آفتاب باشد.

در نتیجه بسیار ضرروی می باشد که کندانسور در مکان مناسبی شود و گرنه خرابی هایی در قطعات و اختلات در هواسازی به وجود می آید؛ ولی اگر در مکان مناسب انتخاب شود باعث کاهش مصرف برق شده و هوای سرد و مطبوعی را استفاده می کنید.

 

نکات مهم برای نصب کولر گازی با هدف کاهش انرژی

 • پنل داخلی و خارجی محکم نصب شود تا بهینه تر کار کنند.
 • موقع نصب کولر گازی مواظب باشید که داخل لوله های کولر گازی را آشغال و خاک نگیرد، زیرا باعث خرابی کمپرسور می شود.
 • عایق یندی لوله ها باعث افزایش طول عمر و مصرف بهینه کولرگازی می شود.
 • در سیم کشی کولر گازی دقت زیادی داشته باشید تا به مشکلات الکترونیکی برد کولر گازی بر نخورید.
 • در لوله کشی کولر گازی حتما دقت داشته باشید که بیش از حد استاندارد لوله کشی انجام نشود.

و در آخر یکی از مهم ترین نکات در نصب کولر گازی در مشهد و دیگر جاهای کشور انتخاب یک سرویس کار کولر گازی خوب می باشد که باید قطعا به آن توجه داشت.

 

تعمیر کولر گازی یا اسپیلت و دانستی های آن

کولر گازی دستگاهی است که با تبدیل گاز به مایع سپس مایع به گاز تولید سرما میکند. نسل جدید کولرهای گازی یا همان اسپیلت کولرهای اینورتر می باشد که به آن کولرهای گازی کم مصرف می گویند. استفاده مکرر از کولرهای گازی (اسپیلت ) مشکلاتی را در سیکل سرمایشی و گرمایشی آن به وجود می آورد که نیاز به تعمیر کولر گازی پیدا می کنید.

اکثر مردم سرویس کولر گازی را به صورت دوره ای انجام نمی دهند و تا زمانی که اسپیلت خراب نشود و نیاز به تعمیر پیدا نکند اقدام به سرویس کولر خود نمیکنند و در صورت خرابی هزینه زیادی را تحمیل می شوند. در نتیجه تعمیر کولر گازی یک نیاز ضروری برای استفاده کنندگان کولر گازی می باشد.

**لطفاً برای ارتباط با تعمیرکار کولرگازی با شماره ۰۹۳۳۵۸۹۹۰۱۷ تماس بگیرین**

آموزش تعمیر کولر گازی

 

چگونگی عملکرد کولر گازی

دستگاه تهویه مطبوع و یا کولر گازی به وسیله قوانین فیزیکی ساده عمل می‌کنند. فشرده شدن و از دست دادن گرما در قسمت بیرونی محیط و انبساط و گرفتن گرما از محیط در قسمت داخلی، در قسمت بیرونی، گاز فرئون تحت فشار قرار می‌گیرد و به مایع تبدیل می‌شود و سپس از یک مبدل حرارتی عبور می‌کند و گرما را از گاز می‌گیرد.

سپس در قسمت داخلی از طریق یک شیر انبساط که در مسیر جریان گاز قرار می‌گیرد، مایع تبدیل به بخار شده و منبسط می‌شود و به گاز تبدیل می‌شود، گرمای نهان مورد نیاز برای این جریان از محیط داخل تامین می‌شود، هوا با عبور از روی لوله‌های اپراتور پنل گرمای خود را از دست می‌دهد و خنک می‌شود (هوای سرد شده به داخل اتاق منتقل می‌شود).

گاز توسط گرمای هوای اتاق گرم می‌شود و به سمت کمپرسور می‌رود و فشرده شده و به سمت کندانسور حرکت کرده و در آن حرارت به هوای آزاد منتقل شده و چرخه ادامه می‌یابد.

هر دو شبکه اواپراتور و کندانسور، واحدهای بسته‌ای هستند و شما نمی‌توانید آنها را تعمیر کنید، باید یک متخصص آموزش دیده و حرفه‌ای را صدا کنید. کاری که شما می‌توانید انجام دهید این است که همه چیز را تمیز نگه دارید. شما می‌توانید خودتان خدماتی برای کولر گازی انجام دهید، اما تعمیرات اساسی نیاز به وسایل مخصوص دارد.

تعمیر کولر گازی

 

نکات مربوط به عیب‌یابی و تعمیر کولر گازی

۱. سیستم روشن نمی‌شود

فیوز یا کابل برق را بررسی کنید. اگر آنها خوب هستند، کنترل کنید که سیم‌ها به درستی به ترمینال برق کولر متصل شده باشند. اگر این کار موفقیت‌آمیز نباشد به یک تعمیرکار حرفه‌ای نیاز دارید.

۲. هیچ خنکی وجود ندارد

ترموستات را چک کنید و سعی کنید درجه آن را کاهش دهید. اگر راه عبور جریان هوا در کندانسور واحد خارجی مسدود شده باشد، به خصوص اگر مقدار زیادی برگ در اطراف آن باشد، نمی‌تواند محیط را به خوبی خنک کند. پروانه پنکه را بررسی کنید و اگر بر روی آنها شکستگی باشد باید از یک تعمیرکار حرفه‌ای برای رفع مشکل خود کمک بگیرید.

۳. یخ زدن شبکه‌های پنل

برای این کار و تمام خطاهای دیگر، تنها کاری که می‌توانید انجام دهید این است که آنها را تا جایی که می‌توانید تمیز کنید و اگر با این کار مشکل برطرف نشد به یک تعمیرکار زنگ بزنید. این مشکل می‌تواند از کمبود گاز هم به وجود آید.

برای آماتورها شارژ گاز کولر گازی بسیار دشوار است و نیاز به دانش خاص خود را دارد. شبکه‌های مسدود شده و یا کثیف معمول‌ی ترین مشکلی است که می‌توانید خودتان آن را تعمیر کنید. این حالت یخ‌زدگی در حالت عادی اتفاق نخواهد افتاد، به جز در شرایط آب و هوایی خنک و زمانی که پوشش گیاهی و کثیف زیادی شبکه‌ها را مسدود کرده باشند.

برای اطلاعات بیشتر، مقاله نحوه شارژ کولر گازی در مشهد را مطالعه کنید

مواردی که امکان دارد با آن مواجه شوید!

به محض اینکه کولر را روشن می کنید فیوز میپرد؟
• در چنین حالتی سیستم برق در جایی اتصال پیدا کرده است.
• خازن ها اتصال کوتاه کرده اند.
• موتور پروانه (فن) معیوب است -سیم کشی غلط است-موتور اصلی خراب است.

آیا کولرگازیتان به بدنه برق میدهد ؟
• سیم های اتصالی که به بدنه متصل شده اند، لخت شده و به بدنه کولرگازی اتصال کرده است.
• کنتاکت های جریان برق الکتریکی از قبیل کلید- ترموستات- و… به بدنه اتصال یافته اند.
• برق از سیم پیچ های کمپرسور به بدنه اتصال می کند.

مدت کار کمپرسور طولانی تر است فن دستگاه در تمام حالات به خوبی کار می کند اما سرما کم است.
• کندانسور کثیف و یا در معرض آفتاب است.
• دستگاه احتیاج به شارژ گاز دارد.
• کمپرسور از فشار افتاده است.

 

سایر موارد تعمیر کولر گازی :
• باد کولر گازی گرم است.
• اسپیلت صدا میدهد.
• لرزش در کولر گازی.
• اسپیلت روی گرما کار نمیکند.
• کولر روشن نمیشود.
• پریدن فیوز هنگام روشن شدن اسپیلت.
• لوله مویی یا شیر انبساط یخ زده است.
• قسمت ورودی اپراتور یخ زده است.
• کمپرسور کار نمیکند.
• ریموت اسپیلت عمل نمیکند.
• هیچ یک از قسمتهای کولرگازی کار نمیکند.
• بدنه کولرگازی برق دارد.
• سرمای اتاق زیاد میشود و با دمای ترموستات تعریف شده (درجه تنظیم شده دما ) مطابقت ندارد .
• یکسره کار کردن کمپرسور.
• کمپرسور به طور منظم خاموش و روشن می شود.

هرکدام از این موارد نشان دهنده ایراد در سیستم خنک کننده شما هستند و قابل رفع توسط کارشناس هستند.

 


مطالب پیشنهادی:


 

انتخاب محل مناسب نصب کولر گازی

مهم ترین نکات نصب کولر گازی عبارتند از : انتخاب بهترین محل برای نصب پنل داخلی و بخش خارجی کولر گازی؛ که هم از لحاظ توزیع هوا و هم از لحاظ امنیت کولر شرایط مناسبی داشته باشد.

دانستن و رعایت این نکات هنگام نصب کولر گازی کمک بزرگی به صرفه جویی در مصرف انرژی و ایجاد سرمایش و گرمایش مطلوب خواهد کرد.

 • برای جلوگیری از استهلاک کولر گازی حتما دمای آن را به نحو مناسبی تنظیم کنید.
 • سیستم های داخلی کولر گازی را در معرض هوای مرطوب و گرم بیرون نصب نکنید؛ زیرا باعث از دست رفتن سرمایش و تقطیر رطوبت و در نهایت جمع شدن آب در اطراف کولر گازی خواهد شد.
 • در بستن سیم های برق روی ترمینال دقت کافی داشته باشید تا محکم بسته شوند؛ در صورتی که محکم نباشند باعث می شود که ولتاژ کافی به کولر نرسیده و برد الکترونیکی و ترانس را با مشکل روبرو خواهد کرد.

 

مسدود کردن لوله ها در زمان لوله کشی از نکات نصب کولر گازی

با توجه به آلودگی شهر تهران، یک نصاب کولر گازی باید در زمان نصب کولر گازی حتما توجه داشته باشد که ذرات معلق یا گرد و غبار وارد لوله های مبرد کولر نشود. این ذرات معلق احتمال دارد سبب مسدود شدن لوله موبین گردد و سبب آسیب رسیدن به کمپرسور و کاستن عمر و بازدهی کمپرسور کولر گازی گردد. پس در زمانیکه سر لوله ها باز است حتما لوله ها را به کمک درپوش مسدود نمایید.

قبل از اینکه لوله کشی را شروع کنید؛ حتما لوله های مسی را بوسیله گاز ازت تمیز کنید تا ذرات ریز کاملا تخلیه گردند. از ورود آب به داخل لوله های مبرد جلوگیری نمایید چرا که با ورود آب به سیستم و لوله های مبرد باعث مسدود شدن لوله موبین می گردد و سبب آسیب رساندن به کمپرسور می گردد.

در زمانیکه سر لوله ها باز است حتما احتیاط کنید تا آب وارد لوله ها نشود و در روزهای بارانی لوله کشی را انجام ندهید زیرا احتمال دارد که آب باران و رطوبت به داخل لوله ها راه یابد. پس از باز کردن درپوش مخصوص لوله ها بلافاصله لوله ها را به سیستم متصل نمایید. ورود رطوبت و هوا به داخل لوله ها سبب ایجاد فشار غیرطبیعی شده و اسیدهای مخربی تولید می کند که در نهایت به کمپرسور آسیب وارد می کند.

 

تمیز کردن لوله های سیکل مبرد از نکات نصب کولر گازی

برای تمیز کردن داخل لوله سیکل مبرد هرگز از اکسیژن استفاده نکنید؛ این عمل باعث انفجار در سیکل می شود و ترکیب شدن اکسیژن و روغن در محفظه کمپرسور  سبب آتش سوزی و یا حتی انفجار کمپرسور خواهد شد. پس از اتمام نصب و لوله کشی کولر گازی، تمام اتصالات و لوله ها را نشت یابی کنید.

برای لوله کشی کولر گازی حتما مسیری را انتخاب کنید که به خم کاری کمتری نیاز داشته باشد و حتما در هنگام لوله کشی مراقب خم های لوله و زانوها باشید. برای خم کردن لوله ها از لوله خم کن و با زاویه مناسب استفاده کنید. توجه به شیر سه راهه کولر گازی توجه نمایید تا در زمان کارکرد دستگاه این شیر بسته نباشد تا گاز بتواند به کمپرسور برگردد.

میتوانید برای تمیز کردن و یا شستشوی سیکل کولرگازی مطلب مربوط به چگونگی شستشوی سیکل و لوله های کولرگازی را مطالعه نمایید.

 

رعایت نکات ایمنی در هنگام نصب کولر گازی

استفاده از اتصالات ایمن و همچنین نصب دقیق و با دقت کولرگازی در محلی مناسب با رعایت نکات ایمنی میتواند یکی از موارد مهم در هنگام نصب کولر گازی باشد.باید دقت داشته باشید که از محکم شدن اتصالات بر روی محل نصب کولر گازی مطمئن شوید. همچنین مکان انتخابی بر روی سیمکشی برق توکار ساختمان نباشد؛ که باعث اتصال برق و به وجود آمدن اتفاقات خطرناکی میشود. حتما به دیوار و یا محل نصب کولرگازی را دفت نمایید که خیس یا نم دار نباشد، گاهی امکان دارد دیوار دارای نم نشتی لوله اب در داخل  باشد که موجب سستی و نا امن بودن دیوار می شود ما باید از محل نصب مطمئن باشیم.

 

نکات لازم برای تعمیر کولر گازی

بعضی از وسایل خانه هستند که اگر مشکلی براشون پیش بیاد، می‌توانند روند زندگی روزمره‌ی شما رو مختل کنند. یکی از این لوازم خانگی کولر گازی هست؛ اگر در فصل‌های گرم سال مشکلی برای کولر گازی شما پیش بیاد، تحمل آن گرمای طاقت‌فرسا و کلافگی بعدش، واقعا سخت خواهد بود؛ در این مواقع یا می‌توانید به تعمیر کولر گازی فکر کنید یا تعویض آن؛ خبر خوب این‌ است که در ۹۰درصد مواقع کولرهای گازی قابل تعمیر هستند و دیگر نیازی نیست متحمل هزینه‌های بالای تعویض آن شوید. اما از آن جایی که این کار بسیار تخصصی می باشد، باید به دست تعمیرکار ماهر سپرده شود؛ در غیر این صورت متحمل هزینه و عواقب جبران‌ناپذیری خواهید شد.

 

کولر گازی را بهتر بشناسید

قبل از این‌که به سراغ توضیحاتی راجع به تعمیر کولر گازی بریم، بهتر است کمی راجع به کولر گازی شناخت داشته باشید؛ کولر گازی نوعی از سیستم سرمایشی است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. این مدل کولر بسیار حساس بوده و درصورت برخورد با کوچک‌ترین مشکلی توصیه می‌شه به سرعت به سراغ متخصصین تعمیر کولر گازی برید؛ اگر می‌خواید این دستگاه چندین سال و بسیار عالی برای شما کار کند و مهمان منزل شما باشد، باید هرسال اقدام به سرویس کولر گازی کنید تا کلیه قطعات اون توسط متخصصین سرویس و تعمیر کولر گازی چک شود و از سلامت‌‌‌‌‌ آن مطمئن شوید! اگر این کار‌ها رل انجام دهید، قطعا عمر کولر گازی شما بسیار بالا خواهد رفت.

کولرگازی

اهمیت کولر گازی در زندگی امروز

امروزه با توجه به منسوخ شدن استفاده از کولرهای آبی،‌ روز به روز درخواست برای نصب کولر گازی بالا و بالاتر می‌ رود. این سیستم‌ها تقریبا تمامی نیاز‌‌های هر فردی رو نسبت به گرما و سرما به طور کامل پشتیبانی می‌کنند؛ در سال‌های اخیر همواره تابستان‌‌های گرمی را شاهد بودیم. کولر‌‌های گازی می‌توانند سرمایش بسیار محسوس و قوی‌تری رو به منزل شما هدیه بدهند. ضمنا نصب کولر گازی در مناطق جنوبی ایران مانند: زاهدان و دزفول و اهواز بسیار حائز اهمیت است و درصد بالایی از کولرهای آن مناطق را همین کولرهای گازی پوشش می‌دهند. گرمای طاقت فرسا در این مناطق ایجاب می‌کند که حتما و حداقل در هر واحد ساختمانی، یک کولر گازی نصب شود. همچنین به علت پرطرفدار بودن این کولرها، قطعات مورد نیاز به تعویض و یا تعمیر اون‌ها هم به آسانی در دسترس می باشد.

 

تعویض و یا تعمیر کولر گازی؟!

اگر کولر گازی شما خوب کار نمی‌کند یا اصلا روشن نمی‌شود، حتما دارای مشکلی می باشد؛ اما برای رفع این مشکل باید کولر را تعویض کرد یا با تعمیر هم می‌شود، آن مشکل را برطرف کرد؟! فارغ از این‌که انواع مشکلات مختلف کولر گازی می‌تونه قابل رفع یا خیلی حاد باشه، نکات دیگری رو هم باید در نظر گرفت تا مطمئن بشید باید کولرتون رو تعویض کنید یا با تعمیر هم کارش راه می‌افته! در این بخش به بررسی بعضی از این نکات می‌پردازیم:

 

کولر گازی شما چند سال عمر دارد ؟

متخصصین سرویس و تعمیر کولر گازی اعتقاد دارند که عمر یک کولر گازی چیزی بین ۱۰ تا ۱۵ سال می باشد. اگر سن کولر شما بیشتر از این است، احتمالا تعمیر کولر گازی کافی نمی باشد؛ در این مواقع یک کولر گازی جدید خیلی بهتر می‌تواند به کمک‌ تان بیآید و در عین حال مصرف برق شما را هم کاهش دهد. اما اگر کولر شما کهنه نیست، به‌راحتی قابل تعمیر است و می‌توانید از تعمیرکاران مجرب برای تعمیر کولر گازی تان استفاده کنید.

هزینه‌ی تعمیر کولر گازی تان را حساب کنید!

تمام هزینه‌هایی که تا به‌حال برای کولر گازی تان پرداخت کردید را ضربدر تعداد سال‌‌‌هایی که کولر گازی تان را خریدید کنید. اگر عدد مورد نظر به بیش از ۵۰۰۰ رسید، تعویض کولر گازی گزینه بهتری نسبت به تعمیر‌‌‌‌‌ آن میباشد. شما همچنین باید هزینه نگهداری و همچنین زمانی که صرف یک دستگاه قدیمی در برابر یک دستگاه جدید می‌کنید را هم در نظر بگیرید.

در صورت مواجه با این قبل مشکلات برای تعمیر کولر گازی خود به سایت توس سرویس مراجعه و سفارش خودتان را ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن در مشهد کارشناسان ما نسبت به تعمیر کولر گازی شما اقدامات لازم را انجام بدهند.

**لطفاً برای ارتباط با تعمیرکار کولرگازی با شماره ۰۹۳۳۵۸۹۹۰۱۷ تماس بگیرین**

 

 


دیگران این مطالب را نیز خوانده اند:


 

۶ نظر در “تعمیر کولر گازی و اسپیلت در مشهد | نصاب و سرویسکار کولر گازی و نصب اسپلیت

  1. بیشتر مواقع مربوط به خازن کمپرسور میباشد.
   سر فیشهای سر کمپرسور آب شده اند.
   سوختن سیم پیچ فن کندانسور یا سوختن سیم پیچ کمپرسور.

  1. حتما چک شود که کولر گازی رو حالت سرمایش تنظیم شده باشد
   فیلترهای پنل داخلی کثیف اند.
   دستگاه سرویس نشده است.
   از ارسال فرمان از طرف برد مطمئن شوید.اگر فرمان نداشتید ایراد از برد میباشد.
   اگر ولتاژ ۲۲۰ سر کمپرسور داشتید از سالم بودن خازن و کمپرسور مطمئن شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

09335899017

×

سلام!

تیم پشتیبانی ما در تمام ساعات شبانه روز آماده مشاوره و پاسخگویی به شما هستند.

×