25 بهمن

توس سرویس - سرویس کولر گازی-1

سرویس کولر گازی در فصل استفاده و یا حتی فصل استراحت دستگاه بسیار اهیت دارد چرا که با تنظیم دما در تابستان و زمستان محیط زندگی را خوشایند می ­کند.اگر کولر گازی شما به هر دلیلی به صورت مناسب کار نکند، هزینه­ های انرژی بسیار افزیش پیدا می­کند، که در این جا اهمیت این کار مشخص می شود. در ادامه به بررسی مهمترین دلایلی که باید تعمیر و سرویس کولرگازی به طور منظم انجام شود پرداخته می شود.

بهبود کارایی با سرویس کولر گازی

با تعمیر و نگهداری مناسب کولر گازی می تواند با ظرفیت بهینه کار کرده و تهویه مطبوع شما به درستی ایجاد شود و به طور قابل توجهی بهروری انرژی و کارایی کلی کولر گازی بهبود ­یابد.

 

جهت درخواست مشاوره و سرویس دهی اینجا کلیک کنید!

 

کیفیت هوا را بهبود می بخشد

یک واحد تهویه مطبوع مناسب با کنترل موثر رطوبت و به حداکثر رساندن خنک کننده، خانه یا محل کار شما را راحت تر خواهد کرد لذا با سرویس دهی منظم ، بسیاری از مسائل بهداشتی ناشی از کیفیت پایین هوا می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

سرویس کولر گازی هزینه های انرژی را کاهش می ­دهد

کولرهای گازی معمولا مصرف انرژی بالایی دارند که با انجام تعمیر و نگهداری منظم می توان تا حد زیادی این هزینه ها را به حداقل رساند. تمیزکاری کامل تیغه ها و خنک سازی کویل ها و همچنین سایر اجزا موجب کاهش مصرف انرژی دستگاه و در نتیجه ۲۵ درصد کاهش هزینه در مجموع قبض برق و آب می­شود.

با سرویس کولر گازی عمر کولرافزایش پیدا می‌کند

تعویض کولر گازی هزینه زیادی دارد اما سرویس منظم تجهیزات با استفاده از فرد متخصص موجبشده تجهیزات فرسوده و نیاز به تعمیر را قبل از آسیب شدید به بقیه قطعات دستگاه پیدا کرده و به شماع اطلاع می دهد که این امرموجب افزایش عمر می شود.

در این مقاله همان طور که بیان شد رعایت این نکات باعث افزایش راندمان عملکرد کولر گازی و کاهش هزینه های انرژی است. لذا برای افزایش عمر بیشتر بهتر است که سرویس کولر به طور منظم انجام شود.

روند سرویس کولر گازی

۱-  قطع کردن برق کولر گازی

۲ – باز کردن پنل و شستشوی کامل کندانسور و فیلرترهای آن

۳ – تمیز کردن کامل سنسورها و پنل داخلی

۴ – چک کردن پمپ درین

۵ – چک کردن آمپر کولر گازی

۶ – چک کردن گاز کولر گازی

 

۵ نظر در “سرویس کولر گازی و اهمیت توجه به آن

  1. با سلام
    مطلب بسیار جذاب و مفیدی درباره سرویس کولرگازی بود. با تشکر از لطف شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام!

تیم پشتیبانی ما در تمام ساعات شبانه روز آماده مشاوره و پاسخگویی به شما هستند.

×