جرم گیری پکیج
14 تیر

رسوب زدایی پکیج مشهد-توس سرویس مشهد

رسوب گیری پکیج 

پکیج یکی از مهم ترین وسیله برای گرمایش محیط منازل است و هم آب گرم را تامین می کند و به دلیل استفاده همیشگی و فراوان پکیج بعد از مدت زمانی دچار کاهش عملکرد شده و این امر کاملا طبیعی است و می توان با سرویس منظم پکیج طول عمر و عملکرد را بهبود بخشید. یکی از عوامل شایع در این افت عملکرد رسوب گیری پکیج بوده که در این مقاله به بررسی تخصصی رفع این مشکل پرداخته می شود.

علت رسوب در پکیج چیست ؟

جرم گیری پکیج یکی از رایج ترین مشکلات در پکیج است که با همراهی و خواندن این مقاله به راحتی خودتان می توانید پکیج را رسوب زدایی نمایید. رسوب و جرم در پکیج به خاطر سختی بالای املاح آب و تمایل به ته نشینی در لوله ها دارد و همچنین لوله های غیر استاندارد موجب شده زودتر پکیج جرم بگیرید. ترکیبات کلسیم، سدیم و منیزیم و … موجود در آب با فلزات لوله واکنش می دهند و رسوب داخل لوله ها را به وجود می آورندکه باعث مصدود شدن مسیر عبور آب می شود.

چه موقع باید پکیج را جرم گیری کرد؟

مواقعی که رسوب در پکیج زیاد باشد مشکلاتی برای پکیج به وجود می آید که برای رفع این مشکلات باید پکیج رسوب زدایی شود، مشکلاتی که به ما نشان می دهد پکیج نیاز به رسوب زدایی دارد عبارتند از:

صدای زیاد پکیج و تق تق کردن

سرد ماندن حرارت و گرم نشدن پکیج

افزایش فشار در پکیج

سرد گرم شدن آب به صورت یکدفعه در پکیج

افت فشار در شیرهای خروجی آب گرم

آب گرم در زمان طولانی تر گرم بماند

کد خطا بر روی برد پکیج نمایش داده می شود که نسب به برند های مختلف پکیج متفائت است.

جرم گیری پکیج مشهد - توس سرویس

روش جرم گیری پکیج

با توجه به مقدار زمان روشن بودن  پکیج و آخرین سرویس و رسوب زدایی پکیج و میزان رسوبات و درصد سفتی و سختی آن ها و نوع آب آن منطقه موجب شده که روش های رسوب زدایی و مدت زمان آن متغییر می باشد. در ادامه این مقاله به دو روش رسوب زدایی پکیج پرداخته می شود

روش اول: رسوب زدایی به وسیله باز ردن پکیج

در این روش مبدل پکیج را باز کرده و از قطع بود برق اطمینان حاصل نمایید سپس بدنه پکیج را باز کنید و با مواد جرم گیر از قبیل اسید های مخصوص رسوب زدایی رسوبات پکیج را ازبین ببرید. در هنگام جرم گیری حتما از ماسک، دستکش، لباس مناسب کار و عینک به دلیل کار با اسید استفاده نمایید و مراقب ریختن اسید بر روی پوست دست و بدنتان باشید و در صورت رسید اسید بر روی پوست حتما به سرعت آن قسمت را با آب و صابون بشورید.

ابتدا کاور پکیج را در آورده و آب آن را خالی نمایید و سپس با باز کردن آب گرم، آب موجود در پکیج را تخلیه نمایید. سپس پیچ های مبدل متصل به بدنه را باز کنید و مبدل را جدا نمایید و آن را با دقت داخل نشت با اسید بشورید بعد از گذشت یک الی دو ساعت محلول اسیدی را از مبدل تخلیه کنید (با توجه به سختی و سفتی رسوبات این زمان می تواند بیشتر شود) و چند دفعه آب بافشار مبدل را بشورید تا رسوب های مانده شده از ببین برود. در بعضی از مواقع مقدار و سفتی رسوب زیاد باشد با این کار از بین نرود مبدل را زیر شعله گاز قرار داده و سپس چند ضربه بزنید و دوباره پس از سرد شدن مبدل ان را با فشار زیاد با اب شتشو دهید. پس از جرم گیری کامل پکیج مبدل را در جای خود قرار داده و پکیج را بسته و شیرها و اتصالات را متصل نمایید و با روشن کردن پکیج عملکرد آن را تست نمایید.

رسوب گیری پکیج مشهد - خدمات فنی توس سرویس

روش دوم: رسوب زدایی بدون باز کردن پکیج

در این روش مبدل پکیج را باز نمی کنیم و با استفاده از پمپ و یا دستگاه پاور فلاش رسوب زدایی صورت می گیرد. ایتدا از قطع بودن برق و گاز اطمینان حاصل کنید و سپس پمپ را به اتصالات ورودی مبدل وصل کرده و پمپ را داخل تشت اسیدی قرار می دهیم که در این حالت اسید با فشار پمپ داخل مبدل پکیج رفته و موجب رسوب زدایی پکیج شده و این روش نسبت به روش قبل زمان کمتری نیاز دارد و حدود ۲۵ دقیقه رسوب زدایی با اسید انجام می شود سپس تشت پمپ را با آبگرم پر کنید و حدود ۵ دقیقه پمپ شروع به کار کند تا تمام رسوبات داخل مبدل و لوله های آن از بین رود.

پمپ جرم گیری پکیج - توس سرویس مشهد

روش پیشگیری برای رسوب گیری پکیج

همیشه می دانیم پیشگیری بهتر از درمان است بدین منظور بهتر است با نصب فیلتر بر روی وردی آب سرد پکیج، املاح آب را تا حد زیادی  کاهش می دهد و همچنین می توان اسید را برای رسوب زدایی در ابتدای را اندازی پکیج استفاده نمایید. ولی سرویس به موقع پکیج بهترین راه برای سالم باقی موندن و بازدهی بالای پکیج می باشد و موجب شده فشار آب گرم بسیار بهتر از قبل گردد. در انتها اگر نتوانستید خودتان رسوب زدایی را انجام دهید می توانید با سرویس کار متخصص پکیج کمک بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام!

تیم پشتیبانی ما در تمام ساعات شبانه روز آماده مشاوره و پاسخگویی به شما هستند.

×