تعمیرات و خدمات توس سرویس
19 فروردین

روشن نماندن شمعک آبگرمکن 1

آبگرمکن یکی از ضروری تری وسایل در زندگی امروزی می باشد که با توجه به استفاده فراوان از این وسیله هرساله با مشکلاتی مواجه می شود که در این مقاله به بررسی یکی از متداول ترین مشکلاتی که در آبگرمکن می پردازیم که این مشکل روشن نماندن شمعک آبگرمکن است حل این مشکل با برطرف کردن علت های زیر میسر می باشد.

روشن نماندن شمعک آبگرمکن 2

مشکلات سنسور جوش

سنسور حرارت یا جوش سوخته و نیاز به نعویض دارد  که در قسمت بالای آبگرمکن قرار دارد و می توان با جداکردن سنسور در مسیر و اتصال کوتاه سیم ها تست کرد که سنسور خراب است یا درست اگه مشکل روشن نشدن شمعک آبگرمکن رفع شود می توان نتیجه گرفت که سنسور جوش مشکل دارد که با تعویض آن این مشکل رفع می شود.

مشکلات ترموکوپل

ترموکوپل خراب است و نیاز به تعمیر و تعویض دارد که پیشنهاد می شود مشکل ترموکوپل را  به متخصص تعمیرات داده و عیب را تعمیرکار رفع نماید که اغلب آتش باعث پارگی سر ترموکوپل شده و با دیدن ترموکوپل می توان فهمید که ترموکوپل خراب است و موجب روشن نشدن شمعک آبگرمکن می شود.

روشن نماندن شمعک آبگرمکن 3

مشکلات بوبین

مواقعی بوبین آبگرمکن دچار خرابی شده و نیاز به تعویض دارد یکی از عوامل شایع در روشن نماندن شمعک آبگرمکن خرابی بوبین است که سوراخ نازل شمعک ممکن است به دلیل گرد و غبار مصدود شده که به دلیل بسیار ریز بودن سوزاخ نازل باید برای تمیز کاری بسیار دقت کنبد و از سزن و یا میخ استفاده نکنید زیرا باعث خرابی سوراخ نازل می شود.

مشکلات نصب دودکش

دود کش آبگرمکن به درستی نصب نشده و دی اکسید کربن تولید شده توصت آبگرمن به درستی خارج نمی شود که این امر موجب روشن نماندن شمعک می باشد

 

کوچک بودن اندازه شمعک

اندازه شمعک کوچک است و یا در جهت صحصح قرار ندارد که در این مواقع با تعویض سری شمعک و یا تمیز کردن شمعک می توان مشکل روشن نماندن شمعک آبگرمکن را به راحتی رفع نمایند.

 

مطالب پیشنهادی:

جرم گیری آبگرمکن و نکات ضرروی آن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام!

تیم پشتیبانی ما در تمام ساعات شبانه روز آماده مشاوره و پاسخگویی به شما هستند.

×