تعمیرات برد پکیج مشهد- خدمات فنی توس سرویس
14 تیر

تعمیر برد پکیج - توس سرویس مشهد

تعمیر برد پکیج 

برد پکیج یکی از قسمت های ضروری و مهم پکیج بوده و کار اصلی آن فرمان دادن به قسمت های مختلف پکیج است که در واقع همان کار مغر را نیز انجام می دهد. برد پکیج دارای صفحه نمایش است که ایرادات و مشکلات پکیج را با نمایش کد خطا در صفحه نمایش برای ما بیان می کند. پس اگر برد خراب شود دچار مشکل بزرگی می شویم و با توجه به اینکه تعمیر برد کاری الکترونیکی است و نیاز مند فردی متخصص است که از دانش و تجربه بالایی برقرار باشد باید سریعا با سرویس کار متخصص پکیج تماس بگیرید تا با بهترین کیفیت و مناسب ترین هزینه تعمیر برد پکیج را برایتان انجام دهد. در این مقاله به بررسی برد و نشانه ها و علت های خرابی برد پکیج پرداخته می شود.

دلایل خراب شدن برد پکیج

بردهای پکیج قطعات حساسی هستند که در اثرات نوسان و قطعی برق و یا استفاده طولانی از پکیج به مرور زمان دچار مشکلاتی می شود که اغلب در دستگاه های قدیمی این خرابی ها بیشتر دیده می شود و در بعضی مواقع پکیج های جدید نیز دچار ایرادات بردی شده که بخاطر عدم توجه به نحویه صحیح نگهداری و بی توجهی در مصرف پکیج موجب خرابی برد شده در زیر عواملی که موجب خراب شدن برد پکیج می شود را بیان می کنیم:

در معرض رطوبت و یا آب قرار داشتن برد پکیج

ترکیدگی و یا باد کردگی خان های برد پکیج

قدیمی بودن برد پکیج و عدم سرویس به موقع

در معرض گرد و غبار قرار گرفتن برد پکیج و عدم سرویس منظم پکیج

هر قطعه معمولا عمر مفیدی دارد و اگر بیش از آن کار کند موجب خرابی برد شده و قبل از خرابی باید پکیج سرویس شود و ان قطعه را نیز تعویض نمایید.

نشانه های خرابی برد پکیج ها

در تعمیر برد پکیج مشکلات و خرابی ها متفاوت هستن در نتیجه نشانه های متفاوتی دارند. خراب شدن قطعه ای از پکیج باعث شده که کل دستگاه دچار مشکل شده و با نمایش ارور در صفحه نمایش برد می توان آن مشکل را حل کنید اگر عیب حل نشده باشد به احتمال زیاد مشکل از برده پکیج است زیرا مغز پکیج بوده و تمام قطعات را فرماندهی می کند و در این صورت از سرویس کار متخصص پکیج برای تعمیر برد پکیج کمک بگیرید.

برد پکیج ها قابل تعمیر است؟

برد پکیج ها متفاوت می باشد و طراحی شرکت ها برای برد متفاوت بعضی از برند ها بردهایشان قابل تعمیر نیست و باید حتما تعویض شود ولی در اغلب پکیج ها بردها قابل تعمیر است و سرویس کار پکیج در صورت نیاز به تعویض قسمتی یا قطعه ای از برد به شما اطلاع می دهد که این کار باید انجام شود.

تعمیرات برد پکیج مشهد- خدمات فنی توس سرویس

روند تعمیر برد پکیج به صورت زیر است

همانطور که بیان شد بعضی از برند برد ها قابل تعمیر نبوده و فقط تعویض می شوند ولی بیشتر برد ها قابل تعمیر بوده و میتوان برد را تعمیر کرد ابتدا باید کاملا اطمینان حاصل نمایید که مشکل از برد است و سپس به تعمیر برد مبادرت بورزید. در زیر مراحل تعمیر برد پکیج را بیان می کنیم

 عیب یابی برد و تشخیص قطعه معیوب

تخمین هزینه های تعمیر برد به مشتری

خرید قطعه معیوب اگر قابل تعمیر نباشد

تعمیر سمتی از برد و یا تعویض آن

اگر برد پکیج خراب باشد چه قطعاتی از پکیج کار نمی کند؟

 اگر قطعه ای از برد دچار مشکل شده باشد به دلیل اینکه برد حکم مغز را دارد و به تمام قسمت ها دستور می دهد، تمام قسمت ها از کار می افتند و در مواقعی که با قطعی ناگهانی و نوسانات برق مواجه می شویم احتمال سوختن و از بین رفتن فن و پمپ پکیج را نیز داریم. در ادامه به تعمیرات برد انواع پکیج ها می پردازیم:

تعمیر برد پکیج برند ایران رادیاتور

برد پکیج یکی از اصلی ترین قطعات پکیج بوده که برای تعمیر آن باید علت خرابی آن را بدانیم در زیر عوامل خرابی برد پکیج را بررسی می کنیم.

  • یکی از مهم ترین عوامل خرابی برد مربوط به گرد غبار بر روی برد بوده که تمیز نکردن و سرویس نکردن به موقع پکیج ارتباط مستقیم دارد. این گرد و غبار باعث شده رله های برد به مشکل خورده و در نتیجه قطعات دیگر برد معیوب شود در این صورت با استفاده از مولتی متر می توان قطعات معیوب و سوخته را شناسایی نمایید و اقدام به تعویض و یا تعمیر آن کنید.
  • عامل دیگر خرابی برد پکیج نشتی آب شیر آلات پکیج بر روی برد است که این امر موجب سوختگی قطعات الکترونیکی شده و بهتر از با مواجه شدن با این مشکل از سرویس کار پکیج کمک بگیرید.
  • عامل دیگر می توان اتمام عمر قطعات الکترونیکی برد پکیج می باشد که موجب شده پکیج به درستی کار نکند در این حالت باید قطعاتی که طول عمرشان تموم شده تعویض شود.

برای محافظت از برد پکیج حتما باید از محافظ برق مخصوص استفاده کنید که از تغییرات نوسان برق پکیج در امان باشد و اینکه حتما سرویس پکیج را در زمان قرر انجام دهید تا مشکلات ناشی از گرد غبار و …. در این سرویس مشخص شده و برد پکیج در برابر خرابی در امان می ماند.

تعمیر برد پکیج برند بوتان

عوامل خرابی برد پکیج برند بوتان مانند ایران رادیاتور هست و در اینجا  نحوه تعویض قطعات معیوب را بیان می کنیم ابتدا  قطعه معیوب را شناسایی کنید و قطعه مشابه به آن را خریداری نمایید و با هویه قطعه را از برد پکیج جداکرده سپس قطعه خریداری شده را جایگزین نمایید.

تعمیر برد پکیج برند وایلانت

در این برند اغلب قطعاتی مانند خازن ها، رگولاتور ها و آی سی با توجه به عواملی که قبلا گفتیم دچار خرابی می شود که در بیشتر مواقع می توان آن را تعمیر نمایید ولی در بعضی از مواقع بایدبرد را به طور کامل تعویض نمایید.

تعمیر برد برند لورچ

در این مدل پکیج اگر خرابی بر اثر سرویس نکردن باشد می توان با سرویس قطعات مشکلات برد پکیج را رفع نمایید ولی اگر نشتی آب بر روی برد باشد در اغلب نمونه ها قابل تعمیر و تعویض نیست و باید پکیج جدید خریداری نمایید.

تعمیر برد برند ایساتیس و آریستون

این مدل پکیج ها برد با قابلیت تعمیر است و با خواندنن ارور ها و بررسی قطعات می توان برد را تعمیر کرد و فقط در هنگام تعمیر برد باید به نکات ایمنی هنگام تعمیر از قبیل قطع بودن کامل برق و استفاده از دست کش توجه نمایید.

پکیج و تعمیر برد آن - توس سرویس مشهد

عوامل موثر در هزینه تعمیر برد پکیج

هزینه قطعی تعمیر برد پکیج توصت سرویس کار پکیج بعد از بررسی کامل داده می شود و تنها در موارد  کمی برد قابل تعمیر نیست و باید آن را تعویض نمایید. هزینه تعمیر اغلب بر اساس نوع مشکل و حجم و مقدار خرابی در برد می باشد و در بعضی مواقع تعویض برد مقرون به صرفه تر از تعمیر برد می باشد. و همچنین هزینه های قطعات، ایرادات فراوان در برد و قدیمی بودن دستگاه پکیج در مقدار هزینه تعمیر برد پکیج تاثیر گذار است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام!

تیم پشتیبانی ما در تمام ساعات شبانه روز آماده مشاوره و پاسخگویی به شما هستند.

×